List motywacyjny Sprzedawca

 

Wzór listu motywacyjnego dla Sprzedawcy:

Wzór listu motywacyjnego Sprzedawca
pobierz

Zobacz inne dokumenty aplikacyjne:

Wzór CV Sprzedawca

Wzór podania o pracę Sprzedawca

Jak napisać dobry list motywacyjny:

1. List motywacyjny jest uzasadnieniem, dlaczego warto nas zatrudnić na danym stanowisku pracy. Należy wykazać, że nasze dotychczasowe doświadczenie przyda się w nowej pracy. Trzeba również podkreślić motywację do podjęcia nowej pracy.

2. List motywacyjny podobnie jak CV powinno być zapisane w formacie PDF, co uchroni nas przed niezgodnością formatów plików lub programów do otwierania dokumentów tekstowych.

3. List motywacyjny opisuje wiele zagadnień w tym przebieg kariery zawodowej oraz naszą motywację do podjęcia pracy.

4. Jeśli znasz osobę, która zajmuje sięprowadzeniem rekrutacji, można wpisać jej imię i nazwisko jako adresata dokumentu. Jeśli nie, wystarczy wpisać funkcję tej osoby oraz nazwę firmy wraz z adresem.

5. Treść listu motywacyjnego powinno się rozpocząć zwrotem grzecznościowym „Szanowna Pani/ Szanowny Panie”.

6. W dzisiejszych czasach pisma rekrutacyjne wysyła się za pomocą poczty elektronicznej. Jest to najwygodniejsza forma dla pracownika jak i dla pracodawcy. Adres poczty z jakiej wysyłamy dokumenty powinien być imienny. Najlepiej aby wyglądał następująco imie.nazwisko@nazwa.pl. Nie należy wysyłać dokumentów z adresów typu laleczka69@, bialymis@ czy @cukiereczki.pl

7. List motywacyjny nie może być powieleniem CV. Są to dwa całkiem różne dokumenty, które nie mają się powielać, a wzajemnie uzupełniać. Oba te pisma są kompletem dokumentów rekrutacyjnych.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading ... Loading ...

Comments are closed.