CV Księgowy

 

Wzór CV dla Księgowego:

Wzór CV Księgowy
pobierz

Zobacz inne dokumenty aplikacyjne:

Wzór listu motywacyjnego Księgowy

Wzór podania o pracę Księgowy

Jak napisać profesjonalny wzór CV:

1. CV chronologiczne jest najczęściej spotykanym typem dokumentu. Zawarte w nim dane są poukładane odwrotnie chronologicznie, czyli zaczynają się od najnowszych i kończą na najstarszych. W każdym wzorze CV muszą się znaleźć informacje o edukacji, zatrudnieniu, posiadanych umiejętnościach, kursach i nasze cechy charakteru wraz z zainteresowaniami.

2. Język w CV musi być zwięzły i klarowny. Nie można stosować specjalistycznego języka, niezrozumiałego dla większości odbiorców, niewłaściwe jest również słownictwo kolokwialne lub niedbałe.

3. Niedopuszczalne są błędy stylistyczne czy ortograficzne.

4. Opracowując Curriculum Vitae powinno się zwrócić uwagę na estetykę dokumentu. Nie można nadmiernie używać podkreśleń, kursywy i ozdobników graficznych.

5. W dokumentach aplikacyjnych niedopuszczalne jest kłamstwo. Należy zamieszczać tylko i wyłącznie prawdziwe informacje o swej osobie. Nie należy ubarwiać swojego życiorysu. Kiedy kłamstwo wyjdzie na jaw, najemy się wstydu i zostaniemy skreśleni z listy kandydatów.

6. Wysyłając CV i inne dokumenty rekrutacyjne pocztą elektroniczną należy przekonwertować dokumenty do formatu PDF, dzięki temu mamy pewność, że dokument nie „rozjedzie się” po otwarciu na komputerze pracodawcy. Warto podać również typ stanowiska lub nr referencyjny zgłoszenia.

7. Obecnie nie wymaga się umieszczenia zdjęcia w dokumentach aplikacyjnych, jednak warto to zrobić. Powinno to być zdjęcie zrobione przez profesjonalnego fotografa, a najlepiej by było to zdjęcie legitymacyjne lub z dowodu osobistego.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading ... Loading ...

Comments are closed.